Danski rokometaši so na drugi tekmi drugega dela evropskega prvenstva v Nemčiji premagali Švede z 28:27 in prevzeli prvo mesto v skupini II. Na današnji prvi tekmi v Hamburgu je Slovenija izgubila proti Portugalski s 30:33, na drugi pa je bila Norveška boljša od Nizozemske s 35:32.
Obračun rokometnih titanov v Barclays Areni v Hamburgu se je pred 13.376 gledalci končal z zmago rokometašev iz Hamletove dežele. Pri trikratnih svetovnih, dvakratnih evropskih in olimpijskih prvakov iz Ria de Janeira 2016 sta bila najbolj učinkovita Mathias Gidsel z desetimi in Mikkel Hansen s petimi goli, pri Švedih, sicer petkratnih evropskih in štirikratnih svetovnih prvakov, pa Hampus Vanne z devetimi in Albin Lagergren s šestimi zadetki.
Danci so še naprej 100-odstotni na letošnjem zaključnem turnirju. V skupinskem delu so premagali Češko, Grčijo in Portugalsko, v drugem delu pa še Nizozemsko, medtem ko so Švedi doživeli prvi poraz.
Norveška je po dokaj bledih predstavah v Berlinu, kjer je na treh tekmah izgubila proti Slovenija, igrala neodločeno proti Ferskim otokom in premagala Poljsko, ter uvodnem porazu v Hamburgu proti Portugalski, le dosegla prvo zmago v dvoboju proti Nizozemski. Za Skandinavce so po šest golov dosegli Sander Sagosen, Petter Overby, Magnus Gullerud in Alexandre Blonz, pri osmoljencih z Nizozemske pa je bil najbolj učinkovit Rutger ten Velde z osmimi zadetki.
Slovenija na današnji prvi tekmi v odsotnosti Blaža Blagotinška in Domna Kodrina – pred evropskim prvenstvom je ostala tudi brez Blaža Janca in Nika Henigmana – ni bila kos Portugalski. Borut Mačkovšek je dosegel sedem, Nejc Cehte pet golov, pri Portugalcih pa je bil najbolj učinkovit Martim Costa z 11 zadetki.
Po drugem krogu drugega dela je v vodstvu Danska s šestimi, Švedska in Portugalska jih imata po štiri, Norveška in Slovenija po dve, Nizozemska pa je brez točk.
V soboto bodo v Kölnu tekme drugega kroga v skupini I. Pari so Francija – Islandija, Madžarska – Hrvaška in Nemčija – Avstrija. V vodstvu je Francija s štirimi točkami, Avstrija jih ima tri, Madžarska in Nemčija po dve, Hrvaška eno, Islandija pa je brez njih.
Vir: STA
Foto: Sportdi.com