[3137]
214015

Bundesliga: Leipzig prvič letos doma poražen, Bayer do zmage v izdihljajih tekme

12. 1. 2024, 10.02

Nogometaši Leipziga so v 17. krogu nemške lige doma proti Eintrachtu iz Frankfurta izgubili z 0:1. Za Leipzig je bil to prvi domači poraz v sezoni. Bayer je potrdil vodstvo na lestvici z zmago z 1:0 v Augsburgu.

Leipzig Benjamina Šeška, ki je igral do 68. minute, in Kevina Kampla, ki je bil na igrišču celo tekmo, je imel precej več žogo v posesti, imel tudi približno petkrat več strelov, a na koncu je odločil zadetek Ansgarja Knauffa iz sedme minute.

Vodilni Bayer Leverkusen, ki še ne pozna poraza v ligi, je gostoval v Augsburgu in do novih treh točk prišel v 94. minuti, ko je zadel Exequiel Palacios. Bayer je imel na tem obračuni še izdatnejšo premoč, ki pa mu je pred tem ni uspelo unovčiti.

Köln in Heidenheim sta igrala 1:1, tako kot tudi Mainz in Wolfsburg, medtem ko sta se Freiburg in Union Berlin razšla z 0:0.

Ob 18.30 bo še obračun Darmstadt – Borussia Dortmund. V nedeljo pa bosta še tekmi Bochum – Werder Bremen in Borussia Mönchengladbach – Stuttgart.

V petek je drugouvrščeni Bayern s 3:0 odpravil Hoffenheim. Bavarci za vodilnim Bayerjem (45 točk) zaostajajo za štiri točke ob tekmi manj. Tretji je s tekmo manj Stuttgart s 34 točkami, četrti pa Leipzig s 33.

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več