[3137,2]
212233

Bavarci z močnim prvim polčasom strli odpor volkov (VIDEO)

20. 12. 2023, 23.00

Bayern München je v 16. krogu nemškega državnega nogometnega prvenstva dobil gostovanje pri Wolfsburgu (1:2).

V Wolfsburgu je bilo videti, da bo oslabljeni Bayern večino dela opravil že v prvem polčasu, v katerem je domače povsem nadigral. Bunker Wolfsburga je zdržal do 33. minute, ko sta ga prebila Thomas Müller in Jamal Musiala. Prvi je podal z desne strani, drugi pa je natančno streljal z glavo. Deset minut pozneje je z mojstrskim strelom z 18 metrov svoj 21. gol v prvenstvu dosegel Harry Kane, toda za to, da Bavarci niso odšli povsem mirni na odmor, je v sodniškem dodatku s strelom z razdalje poskrbel Maximilian Arnold.

Potem ko so gosti v prvem delu zapravili še nekaj priložnosti, zadeli tudi okvir vrat, so v drugem delu pritisnili domači, bili nekajkrat nevarni, toda izid se ni spremenil.

Bavarci se tako pred prazničnim premorom na prvenstveni lestvici nahajajo z 38 točkami nahajajo na drugem mestu, štiri točke za vodilnim Bayer Leverkusnom (Bayern ima sicer odigrano eno tekmo manj), medtem ko je Wolfsburg z 19 točkami deseti.

1

2

Herlings udaril po FIM: “Vsak dan mi je bolj jasno, zakaj se vse več dirkačev iz Evrope odloča za selitev v ZDA” (VIDEO, FOTO)...Več

3

Boromisa po zgledu četrtkovega tekmeca: Verjamemo, da bo Sanchez naš trener še 17 let (VIDEO)...Več