[3137,2]
183368

5. 2. 2023, 20.19

Nogometaši münchenskega Bayerna so z zmago v zadnji tekmi 19. kroga Bundeslige ponovno prevzeli vrh lestvice. Bavarci so v gosteh s 4:2 ugnali Wolfsburg in imajo tako ponovno točko prednosti pred berlinskim Unionom, ki je igral v soboto.

To je bila sploh prva ligaška zmaga Bayerna v tem koledarskem letu. Serijski nemški prvaki so namreč novo leto začeli s tremi zaporednimi neodločenimi izidi z 1:1. A vzpon forme je napovedala že pokalna tekma proti Mainzu sredi tedna (4:0), danes pa so imeli v uvodnem delu Bavarci vse pod nadzorom. V le desetih minutah (od 9. do 19.) so z dvema zadetkoma Kinglseyja Comana in enim Thomasa Müllerja tlakovali pot do zmage.

Tekma je v nadaljevanju z znižanjem Jakuba Kaminskega ter drugim rumenim kartonom in posledično izključitvijo Joshue Kimmicha postala nekoliko bolj zanimiva. Toda dvome o zmagovalcu je s četrtim zadetkom razblinil Jamal Musiala. Wolfsburg je nato le še ublažil poraz po golu Mattiasa Svanberga.

Foto/Video: Šport TV

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več