[3137]
173337

17. 10. 2022, 11.45

Union iz Berlina tudi po desetih krogih Bundeslige ostaja zanesljivo prvi na lestvici. Klub iz nemške prestolnice je vse tri točke zabeležil še na derbiju kroga proti dortmundski Borussii. Pri tem pa mu je v veliki meri pomagal kar nasprotnikov vratar.

Unionu gre na začetku letošnje sezone v domačem prvenstvu vse kot po maslu. Mnogi so obračun z Borussio iz Dortmunda videli kot dvoboj, ki bi lahko porezal krila visokoletečih Berlinčanov, a se to ni zgodilo. Kljub le 22% posesti žoge so na domači zelenici Borussio premagali z 2:0 in na vrhu ohranili štiri točke prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Bayernom iz Münchna.

Oba zadetka za Union je v soboto dosegel Janik Haberer. Obakrat je v polno meril že v prvem polčasu. Sploh njegov prvi zadetek v osmi minuti si bodo predvsem navijači Dortmunda spominjali še nekaj časa. Z ogromno napako je domačim namreč vodstvo na pladnju serviral vratar Borussie Gregor Kobel.

Foto, video: Šport TV

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več