[3137]
169876

11. 9. 2022, 11.25

Obračun šestega kroga Bundeslige med berlinsko Hertho in Bayerjem iz Leverkusna se je končal z remijem 2:2. Za zadetek, ki ga v nemški preostlnici zaogovot še dolgo ne bodo pozabili, pa je poskrbel Marco Richter.

Tekma med moštvoma s spodnje polovice lestvice v prvem polčasu ni ponudil prav veliko zanimivega dogajanja. Navijači na olimpijskem stadionu v Berlinu namreč niso videli zadetka. Vse pa se je spremenilo v drugi polovici obračuna. Epski drugi polčas je z izjemno natančno odmerjenim prostim strelom odprl Kerem Demirbay. Gostitelji so prek Suada Serdarja hitro izenačili, v 74. minuti pa še povedli po izjemnem zadetku rezervista Marca Richterja.

To je bil za Richterja drugi zadetek v letošnji sezoni, potem ko je prejšnji konec tedna dosegel svoj prvi gol po dolgotrajni poškodbi. Vseeno pa njegov sijajen poizkus ni bil dovolj za zmago Herthe, saj je že pet minut pozneje končni izid 2:2 postavil Patrik Schick.

Foto, video: Šport TV

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več