[3137]
164476

16. 7. 2022, 09.52

Kaiserslauternu je v petek zvečer uspel popoln povratek med nemške drugoligaše. Na uvodni tekmi po napredovanju v 2. Bundesligo je klub na domačem stadionu z 2-1 premagal enega od favoritov za najvišja mesta Hannover 96.

Slednji je v dvoboj zagotovo vstopil v vlogi favorita, saj v letošnji sezoni odkrito lovi povratek med elito. Vseeno pa se je Hannover v zaostanku znašel že v enajsti minuti, ko je v polno meril Mike Wunderlich. Gosti so dolgo napadali in iskali zadetek za izenačenje. Prek Havarda Nielsna so ga v 80. minuti tudi dosegli. Vseeno pa je Kaiserslautern na krilih povratka v 2. Bundesligo še naprej igral samozavestno, kar se mu je v obliki gola Kevina Krausa za zmago v 92. minuti poplačalo.

“Dolgo smo bili v podrejenem položaju, a vedno verjeli, da nam lahko uspe. Čakali smo na morebiten srečen udarec in trud skozi celotno tekmo se nam je poplačal. Iskreno bi bili zadovoljni že z remijem, tako pa se vse skupaj ne bi moglo razplesti bolje,” je po tekmi dejal trener Kaiserlauterna Dirk Schuster.

Že v soboto  si boste na programih ŠPORT TV lahko ogledali nove tekme 2. Bundeslige:

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več