[3137,2]
156071

Bundesliga: Dortmund razbil volkove, Leipzig z zmago na derbiju skočil na tretje mesto

16. 4. 2022, 17.50

Nogometaši Borussie Dortmund so v soboto na tekmi 30. kroga nemške lige visoko, s kar 6:1, odpravili Wolfsburg. Serijski nemški prvak Bayern tokrat ni imel težkega dela in je zopet skočil na 9 točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem. Leipzig je v derbiju kroga na zahtevnem gostovanju premagal Bayer Leverkusen in ga na lestvici tudi prehitel ter se zavihtel na 3. mesto.

Dortmund ni dovolil nikakršnega presenečenja. Wolfsburg je bil enakovreden v prvi četrtini tekme, potem pa klonil v le nekaj minutah, saj so domači med 24. in 28. minuto dosegli tri gole; začel je novinec na tekmah bundeslige Tom Rothe, nadaljevala Axel Witsel in Manuel Akanji, še pred polčasom pa je zadel še Emre Can, nato je prvega od dveh zadetkov na tekmi prispeval še prvi zvezdnik Rumeno-črnih Erling Haaland.

Ta je nato dosegel zadnji domači gol v drugem polčasu, gostom je uspelo le kozmetično popraviti vtis s častnim golom.

Freiburg, ki lovi mesta za uvrstitev v ligo prvakov, je s tekmo več po točkah ujel Leipzig (51). Za pomembne tri točke sta proti Bochumu poskrbela Roland Sallai z dvema goloma in Lukas Kübler.

V boju ekip, ki se borita za obstanek oziroma za mesta nad nevarnim območjem, pa je bil danes boljši Augsburg, ki je z 1:0 premagal Hertho Berlin. Ta ostaja na predzadnjem mestu v ligi s 26 točkami.

Bayern na prvi nedeljski tekmi ni imel pretiranih težav na gostovanju v Bielefeldu. Za rutinirano zmago so zadeli Gnabry, Musiala in Laursen, ki je zatresel lastno mrežo.

Hoffenheim je na domačem terenu doživel razočaranje, saj ni uspel streti upora zadnjeuvrščene ekipe nemške elite, Eintracht pa na gostovanju pri berlinskem Unionu ni uspel ponoviti zgodovinske uspeha iz Evrope.

Kamplov RB Leipzig je na gostovanju z minimalno zmago ugnal Bayer Leverkusen. Dvoboj sosedov na lestvici je odločil madžarski reprezentant Dominik Szoboszlai.

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več