[3137]
153278

Borussia po zmagi v Mainzu spet bližje Bayernu

16. 3. 2022, 21.57

Borussia Dortmund je v zaostali tekmi 25. kroga v nemški nogometni ligi zmagala v gosteh proti Mainzu z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 87. minuti dosegel Axel Witsel, s čimer je črno-rumene še dodatno približal vodilnemu Bayernu iz Münchna.

Bavarci imajo na vrhu lestvice 60 točk po odigranih 26 krogih, Dortmundčani pa sledijo s 56. Pred tretjim Bayerjem iz Leverkusna imajo nogometaši iz Porurja zdaj 11 točk naskoka.

Dvoboj je bil sicer zelo izenačen, obe ekipi pa si nista priigrali prav veliko lepih priložnosti. V prvem polčasu so bili nekoliko bližje zadetku domači, v drugem pa je imela terensko premoč Borussia. Vseeno so edini zadetek dosegli iz standardne situacije, ko je podajo iz prostega strela Giovannija Reyne z glavo v zadetek pretvoril Witsel za pomembne tri točke.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več