[3137]
150882

21. 2. 2022, 11.10

Dortmundska Borussia je v nedeljo poskrbela za eno najvišjih zmag v letošnji sezoni. S kar 6:0 je premagala nogometaše Borussie Monchengladbach. Izjemno pa je bil razpoložen predvsem dolgoletni talisman moštva Marco Reus.

Za Nemcem je zgodovinski večer. Na svojem 333. nastopu v Bundesligi je namreč sploh prvič v karieri sodeloval pri kar petih zadetkih svojega moštva. Reus je v 26. minuti odprl strelski račun ekipa iz Dortmunda, nato pa lepo podal za naslednje tri zadetke Malena v 32. minuti, Wolfa v 70. minuti in Moukokoja še štiri minute pozneje.

Vseeno se 32-letnik tam še ni ustavil. Proti svojemu nekdanjemu moštvu je še drugič sam zadel v 81. minuti. Ne samo, da je nemški reprezentant s tem prvič sodeloval pri kar petih golih na eni tekmi, Reusu je prav tako prvič uspelo doseči dva gola na dveh zaporednih tekmah v Bundesligi po oktobru leta 2015.

Edini gol na jubilejni 100. prvoligaški tekmi obeh Borussij, pri katerem neverjetno razpoloženi Marco Reus ni sodeloval, je bil zadnji. Iz enajstih metrov ga je v sodnikovem podaljšku z bele točke dosegel Can.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več