[3137]
149599

7. 2. 2022, 11.46

Na eni izmed tekem 21. kroga Bundeslige sta se za nove točke ''udarila'' domača Borussia Dortmund in gostujoči Bayer Leverkusen. Derbi drugo- in tretjeuvrščene ekipe nemške elite je naposled pripadel slednjemu, morda tudi s presenetljivo visokim izidom.

Oba tekmeca sta bila pred obračunom v dobri formi. Tako Dortmundčani kot ”lekarnarji” točk v ligaškem tekmovanju niso izgubili vse od 18. oz. 19. decembra.

Naposled so slavili gostje, in to z izidom kar 5:2! Začetek tekme sta sicer zaznamovala dva avtogola: najprej je Manuel Akanji v 10. minuti v vodstvo popeljal Bayer, nato pa je Jeremie Frimpong zatresel lastno mrežo za izenačenje Borussie.

Velja omeniti zadetek za drugo vodstvo Bayerja. Borussia je z dolgo ofenzivo poskušala prebiti strnjeno obrambo Leverkusna, a neuspešno. Po izgubljeni žogi je sledil hiter ”blitzkrieg”, ki se ga ne bi branili niti najboljši evropski kolektivi. Strelec je bil Florian Wirtz.

Bayer se ni ustavil in že čez nekaj minut prišel do povišanja prednosti, ko je bil natančen Robert Andrich.

V drugem delu so gostje dosegli še dva zadetka prek Jonathana Taha in Mousse Diabyja. Končni izid je postavil Steffen Tigges, ki je nekoliko ublažil domačo ”blamažo”.

Bayer je dosegel 11 zmago v sezoni in se Borussii približal na 5 točk zaostanka. Dortmund je vpisal že 6. letošnji poraz.

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več