[11]
120394

Mayer najhitrejši na prvem treningu smuka

3. 3. 2021, 13.55

Avstrijsko prizorišče Saalbach-Hinterglemm bo v petek in soboto gostilo smuka za svetovni pokal alpskih smučarjev. Na progi Schneekristall/Zwölfer so danes izpeljali prvega od dveh uradnih smukaških preizkušenj. Prvi trening je dobil predstavnik domače vrste Matthias Mayer (1:53,26). Najhitrejši Slovenec je bil Miha Hrobat na 32. mestu.

Zaostanek Hrobata je znašal 1,87 sekunde. Martin Čater je bil 39. (+2,25), Boštjan Kline 45. (+2,71) in Nejc Naraločnik 65. (+4,96).

Predstavnik Italije Dominik Paris je na drugem mestu zaostal zgolj stotinko sekunde, tretji čas sta si razdelila dva tekmovalca Avstrijec Daniel Danklmaier in Francoz Matthieu Bailet, z zaostankom 28 stotink sekunde.

Avstrijec Vincent Kriechmayr (+0,86), aktualni svetovni prvak, ki je smukaško konkurenco pokoril na nedavnem svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju na progi Vertigine v Cortini d’Ampezzo, je bil 12.

Pred prvakom se je uvrstil presenetljivi svetovni podprvak Nemec Andreas Sander, ki je bil na današnjem prvem treningu smuka osmi (+0,70).

Bronasti Švicar Beat Feuz, ki vodi v smukaškem seštevku svetovnega pokala, je bil na treningu 36. (+2,09).

1

Gajser s prehitevanjem leta mimo Avstralca (VIDEO)...Več

2

Weghorst z zadetkom in podajo v sodnikovem dodatku poskrbel za delirij na Johan Cruijff Areni (VIDEO)...Več

3

Mavrič Rožič: Bogatinov preigral Sancheza, Kopru se je tveganje izplačalo (VIDEO)...Več